Denný poriadok = Usporiadanie denných činností v MŠ

Usporiadanie denných činností zabezpečuje vyvážené striedanie činností a vytvára časový priestor na hru a učenie sa dieťaťa. Výchova vzdelávanie sa uskutočňuje prostredníctvom nasledovných foriem denných činností:

• hry a činnosti podľa výberu detí
  • zdravotné cvičenia
  • edukačné aktivity
  • pobyt vonku
  • činnosti zabezpečujúce správnu životosprávu (osobná hygiena, odpočinok, stravovanie).

Opakovanie sa denných činností rešpektuje optimálny biorytmus a zdravú životosprávu dieťaťa predškolského veku, prihliadajúc na jeho rozmanité potreby a záujmy. Usporiadanie denných činností vychádza z podmienok a možností školy.
Vzdelávanie – edukačné aktivity – sa realizujú počas všetkých organizačných foriem dňa.

Usporiadanie denných činností v mš

6:30 otvorenie materskej školy

• schádzanie detí
  • ranný kruh , rozhovory, diskusie

9:00 desiata

• edukačné aktivity
  • pohybové aktivity

11:30 obed

• odpočinok
  • pohybové a relaxačné aktivity

14:45 olovrant

• osobná hygiena
  • hry a hrové činnosti, striedanie individuálnych, skupinových i frontálnych činností (voľné a riadené hry)
  • krúžkové činnosti

16:30 koniec dennej prevádzky

Podrobnejšie v Školskom poriadku.